Hırsız Alarm Sistemleri

 Alarm izleme hizmetleri        

Güvenlik sektöründe deneyim ve tecrübelerimize dayanarak CANTÜRK SAVUNMA BİLİŞİM SİSTEMLERİ olarak sizlere en iyi çözümleri sunmaktayız. Güvenlik risklerinin farklı bir hal almasına karşı paralel bir şekilde gelişim gösteren yeni güvenlik teknolojileri, müşterilerin her riski için tedbir almasını sağlar. Bu kapsamda sizlere kablolu ve kablosuz entegre güvenlik sistemleri çözümleri de sunmaktayız.

Sizde mekanınız ya da bir projeniz için en uygun alarm sistemini arıyorsanız, sizin için en profesyonel olarak tasarlamakta ve uygulamaktayız. Alarm sistemi her yerden alınabilir fakat  CANTÜRK SAVUNMA VE BİLİŞİM SİSTEMLERİ olarak mekanınıza en uygun ve en ekonomik alarm seçimi ile beraber uzman çözümler üretmekteyiz.

Gaz kaçağı gibi durumlarda herhangi gözle görülen bir durum yaşanmaz. Hatta çoğu zaman gaz kaçağında koku bile alınmayabilir. Bu durumlarda gaz kaçağı alarm sistemi ile hemen farkedilip alarm sinyali ile evinize ya da işyerinize gerekli olan birimler gönderilir ve böylece gaz kaçağı olduğunu öğrenirsiniz.

 Gaz Kaçağı Alarm Sistemi

Yangın alarm sistemlerinde ise duman dedektörleri bulunan alarm sistemleri tercih edilebilir ya da şifreleme panelleri ile yer alan yangın butonları kullanılabilir. Dedektörler ısı ve duman algılayıp, alarm sistem merkezlerini harekete geçirir ve er alan adrese itfaiye iletilir. Böylece alarm sesi ile beraber durumdan haber olabilirsiniz.

 Yangın Alarm Sistemleri

Hareket sensörleri, mantetik kontaklar, cam kırılma dedektörleri ve para tuzağı gibi birçok sensörleri içinde barındıran hırsızlık alarm sistemleri, sinyal göndererek alarm zilini çalıştırır ve sirenler çalışmaya başlar. Bu direnler ile beraber caydırıcı özellikler sağlanır. Bunun haricinde abonelikler ile beraber aboneliğiniz bulunursa, alarm izleme merkezine siyal gönderilip ilgili birimler de evinize gönderilebilir.

 Hırsızlık Alarm Sistemleri

Bu kablolu alarm sistemleri, özelliklere göre farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Her durum karşısında özel olarak alarm sistemleri bulunur ve bu farklı durumları algılayarak farklı sensörler çalışır. Fakat çalışma prensibinin temeline baktığımıza aynıdır. Bunlara göre öncelik olarak yangın, gaz kaçağı, hırsızlık gibi durumlar algılanır. Sensörler sinyal göndererek alarma gönüşür ve ardından alarm izleme merkezine sinyal gönderilir, sinyal çalar ve sorunun çözümüne en kısa sürede kavuşulur.

Kablolu alarm sistemleri, farklı güvenlik firmalari ile beraber kullanıcıların güvenlik ihtiyacını keşfederek çeşitli hizmetler ile sunan ve birçok durum karşısında güvenlik hizmetli verebilen, koruyucu ve caydırıcı özelliklere sahip cihazların genel adıdır.

 Kablolu Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

gibi mekanlarda temel tehdit ve kaza unsurlarından korunma amaçlı tasarlanır. Bunların her biri için farklı özelliklerdeki alarmlar tercih edilebilir ya da güvenlik şirketlerinin beraber sundukları çözümler ile aparman ya da işyerlerindeki geniş alanlarda güvenlik sağlanabilir. Güvenlik şirketleri, bu kablolu alarm sistemleri ile alarm izleme merkezleri, panik butonu veya kamera kaydı gibi ek hizmetler de sunar. Bu sebepten ötürü alarm sistemleri alarak taktırmak, güvenlik şirketleri aracılığı ile sağlanıp tam güvenli bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.

  • Yangın ve doğal afet
  • Hırsızlık
  • Acil Sağlık
  • Gaz kaçağı

 Kablolu alarm sistemleri genel olarak;

Birçok farklı eklentiler ile beraber alarm sistemleri olabilir. Bunun haricinde ihtiyaca uygun şekilde daha kapsamlı bir şekilde de tasarlanabilir.

Kablolu alarm sistemleri, farklı güvenlik firmaları tarafından mekan kullanıcıların güvenlik ihtiyacını ücretsiz keşfetme gibi hizmet türü ile tespit edip sunduğu birçok farklı olay karşısında korumayı hedef alan, caydırıcı ve önleyici özellikleri bulunduran bir cihazdır.

 Kablolu Alarm Sistemi Nedir?

 

Kablolu alarm sistemleri, birçok teknoloji gelişimi gibi seneler geliştikçe özellikle fiyatı ve dağıtımı konusunda daha ulaşımı kolay bir şekilde yaşama giriş yapmıştır. Alam sistem, çoğu kişinin yaşayabileceği fakat beklenmedik bir anda hayatı daha kolay ve güvenli bir hale getirmek amacıyla tasarlanmıştır.

Kablolu alarm sistemleri, ev ve işyerleri için oldukça geniş kapsamlı işetmeler için hırsızlık, soygun, yangın, gasp ve haneye erişme gibi durumlarda mekanların güvenliğinin sağlanması için geliştirilmiş olan sistemlere verilen isimdir.

  1. HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Ev ve işyerinizde Şubeleriniz, Banka ATM’leriniz ve müşterilerinizin huzurunuz bozulmadan ve güven içinde yaşamak için, tercihlerinize göre kablolu veya kablosuz Hırsızlık Alarm Sistemi çözümleri sunuyoruz. Mobil uygulamalar sayesinde şubelerinizin ve holdinginizin sinyal takiplerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Böylece sizde iş kaybınızı önlemiş olursunuz. Fabrikalarınızda önceden yangın, su baskını ve gaz kaçağı gibi felaketlerin önlemini almış olursunuz. Büyük maddi hasarlara uğramadan hızlı bir şekilde bilgilendirilmiş olursunuz.

Genel Özellikler

Hırsız Alarm Sistemleri ev ve işyerlerinde giriş noktalarında (kapı, pencere vb.) bulunan algılayıcılar vasıtasıyla algılanan hareketin panele alarm olarak iletilmesi ve sesli uyarı vermesi prensibine dayanır. Hırsız Alarm Sistemleri olarak en basit hali ile panel, bir tuş takımı, bir siren ve bir sensörden oluşuyor. İhtiyaç veya isteğe bağlı olarak sensör sayısı Hırsız Alarm Sistemleri ile artırılabiliyor ve alarm haberalma merkezine bağlanabiliyor. Manyetik kontaklar ile kapı ve pencerelerin açık/kapalı bilgisi, PIR dedektörler ile ortamda meydana gelen hareketler, cam kırılma dedektörleri ile cam kırıldı bilgisi gibi bilgiler panele iletilir. Hırsız Alarm Sistemleri ile gaz algılama, su basma, duman dedektörleri de bağlanarak gaz sızıntısı, su baskınları, yangın algılama gibi fonksiyonlar da kullanılabilir. Acil durumlarda panik butonu vasıtasıyla direkt olarak ambulans ya da itfaiye yönlendirmesi sağlanabilir. Alarm sistemleri kablolu yada kablosuz olarak projelendirilebilir. Sistem telefon hattıüzerinden haberleşebileceği gibi, GSM modülü ile 3G üzerinden ya da direkt internet hattı üzerinden de haberleşebilir.